Home » Thashetheme » Zyrtare: Dani Alves e vazhdon karrierën në vendlindje

Zyrtare: Dani Alves e vazhdon karrierën në vendlindje

by Thashetheme VIP

Dani Alves ishte spekuluar se mund të transferohet në Premierligë apo të kthehet në Barcelona, mirëpo tani është bërë zyrtarisht e ditur se kapiteni i Brazilit do ta vazhdojë karrierën në vendlindje.

Klubi brazilian, Sao Paulo, e ka konfirmuar transferimin e 36-vjeçarit. Ata nuk paguan asnjë cent për këtë transferim, pasi që kontrata e Dani Alvesit me Paris Saint-Germainin u mbyll muajin e kaluar, transmeton Gazeta Express.

Alvesi i është bashkuar klubit në një marrëveshje trevjeçare. Ish-mbrojtësi i krahut të djathtë i Barcelonës dhe Juventusit tha se ai mund të kishte zgjedhur cilindo klub në botë, po zgjodhi të kthehet në Brazil.Presidenti i klubit, Carlos Augusto de Barros e Silva, ishte i kënaqur që e mirëpriti Alvesin në Sao Paulo.

“Daniel Alves është mishërimi i planeve që ne drejtuesit e klubit i kemi menduar për Sao Paulon. Ai është njëri ndër lojtarët kryesorë në botë dhe është i njohur për profesionalizmin e tij”, ka thënë Silva.

“Ai është përjetësisht i etur për trofe dhe fitore dhe është i interesuar për vendin tonë. Kështu që, Sao Paulo fiton në të gjitha frontet e mundshme”.

“Një ditë unë i thashë atij se do të vinte të luaj në Sao Paulo, klubin e zemrës së tij. Sot, e kam kënaqësinë e madhe dhe krenarinë ta përmbushi këtë premtim”.

Alvesi i ka fituar 40 trofe në karrierën e tij m


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!