Home » Kuriozitete » Zbulohet fosili më i vjetër në botë i një zogu

Zbulohet fosili më i vjetër në botë i një zogu

by Thashetheme VIP

Fosili më i vjetër i gjetur në botë i një zogu modern është identifikuar nga shkencëtarët, të cilët e kanë quajtur krijesën Wonderchicken.

Fosili është datuar rreth 67 milionë vjet më parë dhe kjo na tregon se zogjtë kanë jetuar përkrahë dinozaurëve për rreth një milionë vite para se ata të zhdukeshin.

Shkencëtarët thanë se ky fosil është fosili i ruajtur më mirë, i gjetur ndonjëherë në botë.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!