Home » Kuriozitete » YouTube ndihmon në luftën kundër keqinformimit rreth koronavirusit, krijon një seksion të veçantë

YouTube ndihmon në luftën kundër keqinformimit rreth koronavirusit, krijon një seksion të veçantë

by Thashetheme VIP

YouTube do të krijojë një seksion të veçantë për video të besueshme për koronavirusin në faqen e vet kryesore.

Sipas platformës, lista e videove të verifikuara po aplikohet në përpjekje për të parandaluar përhapjen e informacionit të gabuar rreth virusit që ka përfshirë botën në një pandemi.

Ky seksion do të vijë në formën e një liste në faqen kryesore dhe do të përmbajë informacione nga agjenci lajmesh dhe burime zyrtare.

YouTube shpreson se do të ndihmojë kështu përdoruesit të qëndrojnë larg çdo informacioni jot ë vërtetë apo teorive të konspiracionit.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!