Home » Kuriozitete » Vuajnë për të qenë të bukur/ Pamjet e rralla të fisit më të pazakontë në botë

Vuajnë për të qenë të bukur/ Pamjet e rralla të fisit më të pazakontë në botë

by Thashetheme VIP

Portrete tërheqëse të fisit Suri të Etiopisë tregojnë traditën e vjetër të futjes së pllakave të baltës në gojë.

Fotografitë e pabesueshme tregojnë njerëzit e fisit Suri me veshë të shpuar dhe gojë të zgjeruar për t’u përshtatur me pllakat argjile të gjera.

Fisi banon në malet e Luginës së Riftit të Madh në fushat e Etiopisë jug-perëndimore dhe krenohen me plagët që mbartin, duke e cilwsuar si symbol tw bukurisw.

Fotot janë realizuar nga fotografi Trevor Cole, i cili është mahnitur nga shpirti i komunitetit.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!