Home » Thashetheme » Vdes aktorja amerikane

Vdes aktorja amerikane

by Thashetheme VIP

Aktorja e “Poseidon Adventure”, Carol Lynley ka vdekur sot në moshën 77 vjeçare pas pesë dekadave karrierë në Hollywood, kurse luajti në filmin që u bë i njohur “Return To Pyeton Place”

Carol Lynley ka vdekur në moshën 77 vjeçare në shtëpinë e saj në zonën e Pacific Palisades në Los Angeles të martën.

Aktorja, e cila është e njohur për filmin e vitit 1972, “The Poseidon Adventure” në të cilin luajnë edhe aktorët Gene Hackman dhe Shelley Winter. Filmi, flet për fundosjen e një anije pasi që ishte goditur nga një cunami, e cili ishte për disa kohë në box-office.

E lindur në Neë York ajo bëri famë nga viti 1960 ku u paraqit në rolin e biondes në hitet filmike si “Return To Peyton Place” (1961) dhe “Under The Yum Yum Tree (1963)”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!