Home » Sport » VAR-i, katër gabime deri më tani në Premierligë

VAR-i, katër gabime deri më tani në Premierligë

by Thashetheme VIP

Video Assistant Referee (VAR) nuk i përmirësoi katër vendime të gabuara të gjyqtarëve gjatë ndeshjeve të katër xhirove të para të sezonit 2019/20 të Premierligës.

Gjatë këtyre katër xhirove ndodhën 227 incidente, përfshirë këtu gola dhe kartonë të kuq, si dhe vendime dhe vendime të mundshme për akordime të penalltive. Nga këto incidente, vetëm gjashtë u ndryshuan nga VAR-i, transmeton Gazeta Express.

Zyrtari i gjyqtarëve të Premierligës, Mike Riley, i njoftoi klubet angleze të enjten se cilat janë katër incidentet që duhej të ishin ndryshuar nga VAR-i.

Katër incidentet në fjalë janë:

– Kërkesat për penallti nga Manchester City për një ndërhyrje në mesfushorin David Silvan në fitoren 3:1 kundër Bournemouthit më 25 gusht.

– Një ndërhyrje në sulmuesin e West Hamin Sebastian Halle në fitoren kundër Norëich Cityt më 31 gusht.

– Youri Tielemens i Leicester Cityt duhej të ishte ndëshkuar me karton të kuq për një ndërhyrje ndaj Callum Wilsonit të Bournemouthin në të njëjtën ndeshje si pika e parë.

– Gjithashtu më 31 gusht, gjyqtari nuk e vërejti një prekje me dorë nga Isaac Hayden i Newcastle Unitedit, që çoi deri te goli i barazimit kundër Watfordit, i shënuar nga Fabian Scharr.

Megjithatë, zyrtarët e Premierligës janë shprehur të kënaqur me mënyrën se si po përdoret teknologjia e re dhe ata janë të kënaqur me gjashtë vendimet e marra saktësisht, pasi që para 12 muajve ato vendime do të kishin mbetur të gabuara.

Gjithashtu, së fundi 20 klubet e Premierligës u takuan në Londër për të diskutuar për ndryshimin e datës së mbylljes së afatit kalimtar të verës, mirëpo në fund vendosën se duhet të bisedojnë edhe më shumë për këtë gjë në takimin e tyre të ardhshëm, në nëntor.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!