Home » Aktualitet » U largua nga burgu grek me leje, por shqiptari nuk u rikthye më kurrë

U largua nga burgu grek me leje, por shqiptari nuk u rikthye më kurrë

by Thashetheme VIP

Një shtetas shqiptar i cili vuante dënimin në burgun Domokos në Fthiotida, Greqi, pas përfundimit të lejes nuk është kthyer më.

“Ethathimerini” njofton se autoritetet helene po kërkojnë 34-vjeçarin shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, i dënuar për trafik të lëndëve narkotike.

“34 vjeçari shqiptar ishte me leje dy ditore dhe duhej të kthehej ditën e mërkurë, por nuk është paraqitur”, shkruan “Ekathimerini”.

Media greke shkruan se edhe një tjetër i burgosur, i cili kryente dënimin në të njëjtin burg, nuk është kthyer më pas përfundimit të lejes.

“Një prej të dënuarve është një 40 vjeçar polak, i cili po vuante një burgim të përjetshëm dhe 20 vjet shtesë për vrasjen e një biznesmeni 73-vjeçar në Mykonos në 2010.

40-vjeçari duhej të kthehej nga një leje dy ditore ditën e hënë, por nuk ka asnjë shenjë nga ai”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!