Home » Kuriozitete » Tmerret e Holokaustit/ Të burgosurit e uritur copëtuan dhe hëngrën fëmijën (Foto)

Tmerret e Holokaustit/ Të burgosurit e uritur copëtuan dhe hëngrën fëmijën (Foto)

by Thashetheme VIP

Josef Lewcowicz ishte vetëm 14 vjeç kur ju caktua puna e tij e parë, heqja me lopatë e skeleteve të njerëzve në kampin e përqendrimit Płaszów.

Asokohe, adoleshenti me origjinë polake u detyrua të shihte tmerre dhe vuajtje nga të ndryshme. Ai u dërgua në 5 kampe brutale përqendrimi, ku pa nga afër të burgosur të uritur duke copëtuar dhe ngrënë një djalë të vogël.

Ai ka rrëfyer tmerrin e përjetuar, duke shtuar se rojet mizorë të kampit detyronin të burgosurit që të hidheshin nga shkëmbinjtë.

Sot Josef ende vuan dhe përndiqet nga makthet e përjetuara në kampin e tmerrit. Ai pa nga afër se si nazistët i vranë 150 anëtarët e familjes së tij.

“Kam parë kaq shumë egërsi, rrahje, vrasje, varje, sa nuk më bënin më përshtypje”, ka rrëfyer ai për “The Sun Online”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!