Home » Sport » Të dielën gjithçka gati, logo e “Air Albania” vendoset në stadium

Të dielën gjithçka gati, logo e “Air Albania” vendoset në stadium

by Thashetheme VIP

Prej disa kohësh emri i ri i stadiumit ka qenë një histori më vete. Federata Shqiptare e Futbollit hapi një ankand ku kompani të ndryshme mund të bënin oferta.

Ajo që u pranua ishte e “Air Albania” dhe ish-stadiumi “Qemal Stafa” tashmë do të quhet “Air Albania Stadium”.

Federata do të përfitojë 3.2 milion euro për pesë vitet e ardhshme. Ndeshja e parë në këtë stadium do të jetë ajo pas tre ditësh kundër Francës.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!