Home » Shqiperia » Të bukurat e kinemasë shqiptare

Të bukurat e kinemasë shqiptare

by Thashetheme VIP

Aktore dhe regjisore të zonja, por edhe femra shumë të bukura. Ky përshkrim i përshtatet më se miri kastës së re të femrave të kinematografisë shqiptare.

Janë të shumta aktoret që luajnë në film e teatër, të cilat pa frikë mund të krahasohen me yjet e Hollywood-it.

Emra si Najada Elmazi, Niada Saliasi, Rozi Kostani, Klea Huta, Olta Gixhari, Ermela Ruri, Esmeralda Metka, Eglantina Cenomeri, Arta Dobroshi, Eftiola Laçka etj., janë imazhe që përveçse të afta në aktrim, i japin hijeshi artit të tyre me bukurinë që nëna natyrë i ka dhuruar.

Burimi: revista class


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!