Home » Sport » Superkupa e Shqipërisë shkon në vitrinën e Partizanit

Superkupa e Shqipërisë shkon në vitrinën e Partizanit

by Thashetheme VIP

Partizani është fituesi i Superkupës së Shqipërisë pasi në finale mposhti Kukësin në ‘Elbasan Arena’.

Skuadra nga Tirana e nisi me shumë ritëm ndeshjen duke shënuar me anë të Malajt në minutën e pestë, derisa Kukësi barazoi shifrat në minutën 35 me anë të Maliqit.

Në pjesën e dytë e nis me shumë vrull Kukësi ku në minutën e 56 Musta shënon golin e avantazhit për veriorët.

U duk se gjithçka ishte mbyllur dhe lojtarët e Kukësit ishin shumë pranë trofeut, por Solomon në minutën e 88 prishi entuziazmin e Kukësit.

Ndeshja shkoi në vazhdime, ku Partizani shënoi edhe dy herë me anë të Brown në minutat 94 dhe 99, duke fituar kështu trofeun e superkupës.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!