Home » Sport » Stadiumi mitik bëhet ‘spital i madh’ për njerzit e prekur nga koronavirusi

Stadiumi mitik bëhet ‘spital i madh’ për njerzit e prekur nga koronavirusi

by Thashetheme VIP

Një nga stadiumet më të famshme në botë, “Maracana”, është shndërruar në spital që do të strehojë pacientët e infektuar me koronavirus.

Ky stadium prej 78 mijë ulëse është shtëpia e Flamengos dhe është vetëm një nga stadiumet në Brazil që është shndërruar në spital, duke u pajisur me shumë shtretër.

Të njëjtën gjë kanë bërë edhe në shumë qytete tjera, me klubet si Corinthians, Santos, Sao Paulo, tashmë kanë vepruar në këtë drejtim.

CNN ka publikuar fotografi në ‘Maracana’ të rimodeluar duke e përshtatur në një spital të madh


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!