Home » Sport » Problemi i Muriqit: “S’po mund të gjej këpucë, porosis nga Anglia, Gjermania…”

Problemi i Muriqit: “S’po mund të gjej këpucë, porosis nga Anglia, Gjermania…”

by Thashetheme VIP

Sulmuesi Vedat Muriqi e ka mbyllur edicionin 2018/2019 në formë të lartë me Rizesporin në Superligën e Turqisë.

Futbollisti nga Prizreni i është bashkuar tani Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve me Malin e Zi dhe Bullgarinë,.

Por, ish-anëtari i Lirisë ka treguar se e ka edhe një problem tejet të madh.

Ai ka zbuluar se është duke hasur në vështirësi të gjejë këpucë sportive, për shkak të numrit të madh të këmbës.

“Është e vërtetë se kam problem të gjej numër të këpucëve sportive] se numrin e këmbës e kam 48.5”, tha Muriqi për Insporti.

“Në shumicën e patikeve apo këpucëve të futbollit nuk ka [numër], sidomos këpucëve të futbollit”, vlerësoi Muriqi.

“Më herët, falënderoj ata që jetojnë në Finlandë – tezja, tezakët e të tjerët më kanë sjellur më herët – por tash me kalimin e kohës po mund të gjej ndonjë palë, por jo ato që po i dua unë, sepse nuk ka numra për të gjitha ato që po i dua unë”, bëri të ditur Muriqi.

“Kështu që për këpuca futbolli, në internet prej Anglisë, prej Gjermanisë çkado që po mund të gjej, ato mund t’i porosis. Është një uebfaqe që e kam gjetur dhe aty ka, 48.5 është numri i fundit”, shtoi sulmuesi i Kosovës.

“Nëse rritet edhe pak këmba, s’do të ketë më këpucë për mua, kështu që do ta kem problem”, përfundoi me ironi prizrenasi.

Futbollisti nga Prizreni e ka mbyllur sezonin 2018/2019 me 17 gola të shënuar dhe me tetë asistime.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!