Home » Aktualitet » “Po nuk u bë gjë më këtë Shengenin e Ballkanit, do bëhemi pjesë e …”/ Memet vënë në lojë Kryeministrin

“Po nuk u bë gjë më këtë Shengenin e Ballkanit, do bëhemi pjesë e …”/ Memet vënë në lojë Kryeministrin

by Thashetheme VIP

Këto ditë kryeministri Edi Rama ka qënë pjesë e organizimit në Novi Sad, në Serbi, që mendohet të lidhë tre shtetet Shqipëri – Serbi – Maqedoni e Veriut, në një mini – Shengen, pa viza midis shteteve dhe detyrime doganore. Kjo përpjekje e qeverisë ka qënë shumë e debatuar në opinionin publik dhe nga opozita, pasi injoron dhe anashkalon Kosovën. Në rrjet ka pasur edhe meme për këtë vizitë të Ramës në Serbi, duke e ironizuar se kryeministri e ka gjithmonë një Plan B, për të dalë nga halli: Po nuk u bë gjë me këtë Shengenin e Ballkanit … do bëhemi pjesë e Emirateve të Bashkuara Arabe”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!