Home » Sport » Paraqitja brilante s’i mjafton Ajaxit ndaj Juventusit

Paraqitja brilante s’i mjafton Ajaxit ndaj Juventusit

by Thashetheme VIP

Ajaxi ka dështuar ta shfrytëzojë një paraqitje brilante dhe ka barazuar 1:1 me Juventusit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

David Neres me një veprim fantastik individual i siguroi një barazim 1:1 Ajaxit kundër Juventusit në ndeshjen e parë çerekfinale mes tyre në Ligën e Kampionëve, të mërkurën në Amsterdam, raporton Gazeta Express.

Goli i Cristiano Ronaldos i shënuar si mysafir i jep një përparësi të konsiderueshme skuadrës së Massimiliano Allegrit, në ndeshjen e kthimit në Torino pas një jave.

Përkundër të dominimit dhe rasteve më të shumta në pjesën e parë nga Ajaxit, vizitorët nga Italia kaluan në epërsi falë Cristiano Ronaldos, i cili shënoi një gol të bukur me kokë.

Juve kaloi në epërsi me goditjen e vetme në kornizën e portës në 45 minutat e parë.

Megjithatë, vendasit patën një fillim vetëtimë në pjesën e dytë, kur Neres shënoi një super gol individual, duke e barazuar rezultatin në 1:1.

Ajaxi ishte edhe më dominues në pjesën e dytë, por nuk i shfrytëzoi rastet, ndërkohë që Juventusi nuk e pati asnjë goditje në kornizën e portës në këtë pjesë lojë.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!