Home » Kuriozitete » Pamje të pabesueshme, shihni çfarë ndodh në “fushën e vdekjes”

Pamje të pabesueshme, shihni çfarë ndodh në “fushën e vdekjes”

by Thashetheme VIP

Një grup fotografësh, të udhëhequr nga kanadezi Jeffery Wu, mbërritën në brigjet e lumit Tlek në Kenia, në pritje për të gjetur momentin dhe vendin për të realizuar fotot perfekte.

Ata zbuluan një grup prej 5 gepardësh dhe i ndoqën për 6 orë me radhë. Më në fund erdhi momenti, në fushën e vdekjes kishte një pre dhe një nga grabitqarëve u hodh menjëherë në sulm.

Tashmë ishte momenti i tyre dhe grupi i fotografëve realizuan një set fotografik të jashtëzakonshëm te sulmit të gepardit ndaj antilopës që ishte futur në territorin ku nuk kishte asnjë shpresë për të dalë e gjallë!


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!