Home » Aktualitet » Ngritën laborator droge në Tiranë, ekstradohen në SHBA dy amerikanët

Ngritën laborator droge në Tiranë, ekstradohen në SHBA dy amerikanët

by Thashetheme VIP

Dy të rinjë amerikanë janë ekstraduar drejt SHBA-së, pasi ishin shpallur në kërkim nga Interpol Washingtoni.

Bëhet fjalë për  Vincent (Dominic) De Caro dhe Arber Isaku, të dy 30 vjeç, lindur dhe banues në New York ishin në kërkim prej një viti nga DEA. Ata u arrestuan në Morinë, në tentativë për t’u larguar nga Shqipëria. Në vitin 2018, Gjykata e Connecticut/SH.B.A. vendosi masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Mbi të rinjtë rëndon akuza “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!