Home » Kuriozitete » Nga puthja e Papës me Imamin, të puthja e Melanias me armikun e Trump; ja fotot më pikante të 2019-s

Nga puthja e Papës me Imamin, të puthja e Melanias me armikun e Trump; ja fotot më pikante të 2019-s

by Thashetheme VIP

Nuk ndodh shpesh të shihni dy liderëve fetarë shumë të rëndësishëm duke u puthur. Por këtë herë, agjencia e njohur e lajmeve, ‘Reuters’ ka publikuar një imazh të tillë, duke e cilësuar si fotografia e vitit.

Në fotografinë e publikuar nga ‘Reuters’ shihen duke u puthur Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Zharit.

Fotografia është shkrepur pas nënshkrimit të një dokumenti për luftimin e ekstremizmit, në një takim ndërfetar në Memorialin e Themeluesit në Abu Dhabi, më 4 shkurt 2019. Kujtojmë, që ‘Reuters’ çdo fundvit publikon 50 fotografitë më të mira të vitit.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!