Home » Big Brother Albania 8 » Ndahen Veseli dhe Tea, kush kë tradhtoi?

Ndahen Veseli dhe Tea, kush kë tradhtoi?

by Thashetheme VIP

tea veseli

Duket se çifti nga Big Brother i kanë dhënë fund lidhjes së tyre.

Ishin ndër çiftet më të përfolura të mediave që nga dalja nga ‘Big Brother Albania’, ndërsa pas shumë fjalëve vetë Veseli konfirmon se ata përfundimisht janë ndarë.

Veseli thotë se kjo ndarje nuk ka të bëjë me tradhti nga asnjëra palë, por thjesht mospërputhje e vazhdueshme mes tyre ka bërë që ata të marrin këtë vendim, transmeton lajmi.net.

Ai ka kërkuar që fansat dhe njerëzit në përgjithësi të respektojnë vendimin që kanë marrë, pa pasur nevojë të shpifin gjëra.

Shkrimi i plotë i Veselit në Facebook:

Nuk e kisha ndermend me shkru status ne lidhje me ndarjen time me Tean, po kur po e shoh qe shumekush po mundohet me qdo kusht te mbaj ane, duke dasht te ngrej njeren pale e ul tjetren, pa e dit se qka e si kane ndodh ngjarjet, gjykojne vetem me mesazhe qe kan lexu neper inboxe, e ndjej si detyrim te sqaroj krejt ata qe me kane mbeshtet edhe kane besu te une, kur shoh qe po akuzohemi edhe une edhe Tea per tradheti … nga njerez qe nuk na njohin nga afer, bile edhe nga profile fallco…
Ndarja ime me Tean nuk ka kurrfar lidhje me tradhetin, as nga ana ime e as nga ajo … ju qe akuzoni pa fakte e pa prova, ju kisha lut qe perpara se te akuzoni, qe te jeni sa me bindes, jepni edhe fakte e prova … e perderisa flisni e nuk i keni keto, atehere te gjitha jan shpifje dhe ju takon t’i mbyllni ato goje te ndyra..
Ndarja ime me Tean ka patur lidhje vetem me mos perputhje te vazhdueshme mes nesh,ne jemi dy te rinj qe vijme nga realitete te ndryshme, me botekuptime te ndryshme, edhe pse ndjenja ka ekzistu gjithmone, perveq koheve te fundit ku u ftohem per arsye te ndryshme. Nje nga arsyet keni qene edhe ju grate, qe nuk linit ne asnje moment pa treguar njeanshmerine tuaj ndaj Teas dhe faktin qe muhabetet tona te brendeshme si qift, do i merrnit vesh e do i diskutonit ju para se t’i dija e ti diskutoja un. Une nuk kam thene ndonjehere qe jam perfekt, bile bile kaher kam thene qe jam tip i veshtire me femrat, nuk e kam mohu asnjeher, por kjo nuk me ben as tradhetar, as te pa respekt. Nese fillojme e shpallim lufte e te flasim te dy palet per pakenaqesite qe kemi, se normal qe secili i kemi te vetat… edhe un mund te kem material te mjaftueshem per me fol, po nuk e bej, se nuk jam si ju…Ju mund te vazhdoni te shani, te shpifni e te beni qka te doni ju, por dijeni se emrin, une nuk e krijova nga Tea, ju jeni nje numer shum i vogel ne krahasim me numrin e madh te mbeshtetesve qe une kam e qe me kane mbeshtetur per ate qe une jam si person, jo per lidhjen qe krijova, vazhdoni e bjerini daulleve tuaja, mua vetem qka me beni me te forte… kjo eshte hera e pare dhe e fundit qe merem me kete qeshtje, as qe kam ndermend te sqaroj apo te harxhoj as edhe ni minut te kohes time per njerez qe gjykojne dukjen, pa dit kurgjo se qka ka ndodh ne brendesi. Jo gjithmone gjerat jane si duken, ka njerez qe dalin hapur dhe bejn qdo veprim me qiltersi…ka te tjere qe fshihen e luajne rolin e viktimes.
Kaq kisha vetem per ata qe kane besim tek Veseli, dua t’ju them qe nuk do ju zhgenjej kurr…te tjereve,..jeta vazhdon, kqyrni hallet tuaja, e punet e tuaja se jo ne qe jemi te rinj, po njerzit jan nda me femije e nuk u bo nami… keshtu qe mbani vendin tuaj, mos na i beni edhe me te veshtira keto dite, na lini ti kalojme sa me leht se nuk ka vdekur njeri

Burimi: gazeta express


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!