Home » Sport » Mourinho: Reali im i dha fund dominimit të Barcelonës

Mourinho: Reali im i dha fund dominimit të Barcelonës

by Thashetheme VIP

Pavarësisht dështimit në Ligën e Kampioneve, Jose Mourinho beson se Real Madridi i tij në në sezonin 2011-2012 ishte skuadra më e mirë në Europë.

Nën drejtimin e Mourinho, ” Los Blancos” i dha fund dominimit të Barcelonës në La Liga që fitonte tre tituj radhazi, duke vendosur rekord për golat e shënuar (121) dhe për pikët e arritura (100) në vetëm një sezon.

Barcelona atë sezon përfundoi nëntë pikë larg Realit të Jose Mourinhos.

” Atë sezon, Real Madrid ishte skuadra më e mirë në Spanjë dhe në Evropë gjithashtu”, ka deklaruar Mourinho.

“Kjo ishte arsyeja pse ishte e vështirë të pajtoheshim me eliminimin nga Bayern Munich nga Liga e Kampionëve”.

Por, për dhënien fund të dominimit të Barcelonës, Mourinho thotë: “Dhënia fund e dominimit të Barcelonës dhe bërja e saj duke arritur me një rekord pikësh dhe golash e bën atë edhe më interesante sepse ne e bëmë atë në mënyrën më të mirë”.

“Jo vetëm që e fituam La Ligan, por ne e bëmë duke bërë histori”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!