Home » Aktualitet » Moti sot, shi dhe dëborë në të gjithë Shqipërinë

Moti sot, shi dhe dëborë në të gjithë Shqipërinë

by Thashetheme VIP

Vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore dominojnë gjatë paradites në të gjithë Shqipërinë.

 Më të dendura paraqiten të jenë në zonat malore.

Pasditja dhe nata do të vijojnë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në të gjithë territorin duke gjeneruar edhe reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3- 4 ballë.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!