Home » Kulture » Metal United World Wide edicioni i 2 vjen në Tiranë

Metal United World Wide edicioni i 2 vjen në Tiranë

by Thashetheme VIP

Metal United World Wide vjen për të dytin vit radhazi në Tiranë.

Ky event muzikor zhvillohet në të njëjtën ditë, 15 Qershor 2019 anembanë globit, në 64 qytete, 39 shtete dhe me një total deri më tani prej 353 bandash të muzikës rock/metal.

MUWW eshte nje aktivitet mbarekombetar qe promovon muziken underground rock/metal. Ne Shqiperi eshte viti i dyte qe organizohet dhe nga informacionet qe kemi organizimi eshte totalisht nga vete bandat. Si ne asnje vend tjeter te botes, bandat vete organizojne koncerte duke ofruar publikut nje alternative artistike per nje fundjave te nxehte ne kryeqytet. Bandat pjesemarrese kete vit jane banda me shume eksperience ne skenen shqiptare te Rock/Metal dhe kane zhvilluar evente dhe jashte kufijve te Shqiperise. Ky event pritet te ndjelli nje deshire me te madhe te organizatoreve/sponsore te ndryshem ne kryeqytet per te organizuar nje edicion te 3 dhe per te kontribuar ne zhvillimin e nje tradite te pervitshme.

Bandat pjesëmarrëse në eventin MUWW në Tiranë janë:

Path Of Sorrow: https://www.facebook.com/PathOfSorrowDeath/ Nihil: https://www.facebook.com/nihilal/ / Crossbones: https://www.facebook.com/CrossbonesBandAlbania/  

Aktiviteti zhvillohet ditën e shtunë, datë 15 Qershor ora 21:00  prane (Pallati i Kulturës) Tiranë.

Për më shumë informacion lidhur me vendin dhe biletat klikoni:
https://www.facebook.com/events/331436740809432/
https://metal-united-world-wide.com/events
Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!