Home » Thashetheme » Me kanotiere dhe një “femër të zhveshur” në dhomë/ Dalin pamjet e rralla të arrestimit të El Chapo-s

Me kanotiere dhe një “femër të zhveshur” në dhomë/ Dalin pamjet e rralla të arrestimit të El Chapo-s

by Thashetheme VIP

Bosi famëkeq i karteleve të drogës, Joaquin El Chapo Guzman është në burg, ku po vuan dënimin për 10 akuza për trafik droge.

Guzman, i cili u ngrit nga varfëria në Meksikën rurale dhe ndërtoi një perandori droge me vlerë miliarda dollarë, sipas gjasave do të kalojë pjesën e mbetur të jetës së tij në burg.

Mediat e huaja kanë publikuar fotot e arrestimit të tij në vitin 2006. Në këto pamje shihet Guzman, i veshur me kanotiere dhe në sfond është fotoja e një femre.

Sipas prokurorëve amerikanë, Guzman ka trafikuar shumë ton kokainë, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë në Shtetet e Bashkuara prej më shumë se dy dekadash duke konsoliduar fuqitë e tij në Meksikë përmes vrasjeve dhe luftrave me kartelet rivale.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!