Home » Politike » LAJM I FUNDIT/ Miratohet draft-opinioni i plotë i Komisionit të Venecias për Presidentin

LAJM I FUNDIT/ Miratohet draft-opinioni i plotë i Komisionit të Venecias për Presidentin

by Thashetheme VIP

Ditën e sotme është miratuar draft-opinioni përfundimrtar, në përgjigje të kërkesës së Komisionit Hetimor Parlamentar për Shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta me argumentin se ka shkelur Kushtetutën me dekretin e anulimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ndodhet në Itali dhe ka marrë pjesë në punimet e Komisionit të Venecias, nga ku ka deklaruar se draft-raporti është i plotë dhe dhe profesional.

“Draft-opinioni është i plotë dhe analiza është shumë profesionale. Kam disa propozime për amendimin e raportit. Presidenti i Republikës nuk ka bërë asnjë përpjekje për dialog mes partive. Shkeli të drejtën themelore të drejtën për t’u zgjedhur”, ka thënë Balla


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!