Home » Big Brother Albania 8 » Kush eshte fituesi me i mire i te gjithe edicioneve te Big Brother Albania ?

Kush eshte fituesi me i mire i te gjithe edicioneve te Big Brother Albania ?

by Thashetheme VIP

Big Brother 8 eshte afer dhe ethet e shtepise me te vezhguar ne Shqiperi kane filluar te ndjehen te te gjithe fansat e ketij show.
Kete vit priten surpirza te medha ne lidhje me formatin e emisionit. Sic kane deklaruar dhe ne media krijuesit e showit kete vit Big Brother 8 do te fokusohet tek paraja dhe pushteti dhe efektet qe kane keto dy faktore tek konkurrentet.
Meqenese Big Brother 8 eshte afer le te hedhim nje veshtrim me te afert , tek 7 fituesit e meparshem dhe nje analize te lojes se tyre ne Big Brother. Loje e cila ju dha 100 milion leke.

Big Brother 1 – Arbri.

arber big brother 1Duke filluar nga Big Brother 1 ku fituesi doli nje djale I mire dhe shume I shkolluar si Arbri. Loja e Arbrit ishte shume “low profile” duke transmetuar kulture dhe tolerance tek te gjithe konkurrentet e tjere. Qetesia qe e karakterizoi gjate gjithe lojes i siguroj Arbrit nje vend ne finale e madhe dhe fitoren. Arbri ishte nje fitues i cili perdori shume pak strategji per te fituar pasi ishte formati i pare i reality show ne Shqiperi .

Big Brother 2- Qetsor

qetsor big brother 2Nuk do shume lodhje per te dalluar se cili ka qene edicioni me aktiv i Big Brotherit. Edicioni i dyte ka qene nje edicion me plot intriga , dashuri, miqesi, seks dhe perplasje.  Perzgjedhja e karaktereve ne kete edicion ishte perfekte duke nderthurur shume lloje temperamentesh dhe karakteresh ne nje format.
Fituesi i ketij edicioni ishte gjeniali Qetsor i cili ka qene qe prej dites se pare gjer ne fund i nominuar. Loja e tij e “piset” dhe agresive e solli ate ne qender te vemendjes te reality show. Nje nga armet e tij me te forta ishte dhe leadership qe e karakterizonte ne shtepi, ku ai ishte kuzhinieri kryesor dhe iniciatori i cdo debati.

Big Brother 3- Jetmiri

jetmiri big brother 3Nje edicion i cili u karakterizua nga nje spektakel  i jashtezakonshem dhe karaktere te shumte Big Brother 3 ishte nje lufte e vertete. Fitues doli Jetmiri konkurrenti nga Vlora i cili ishte nje kopje identike e Qetsorit. Ai ishte mjaft aggresive dhe prepotent ndaj gjithe konkurrenteve te tjere dhe krijoj dhe nje lidhje brenda Big Brother . Te gjitha keto e vendosen Jetmirin ne qender te vemendjes dhe fitoi simpatine e te gjitheve
Big Brother 4- Ermela

ermela big brother 4Ishte hera e pare qe fiton nje edicion Big Brother nje femer. Ermela ishte nje nga konkurrentet me inteligjente dhe qe luajti me se miri me gjithe karakteret e pjesetareve ne loje dhe u kurorezua si mbreteresha e edicionit numer 4.   Ai mbajti nje qendrim perfekt ndaj te gjithe pjesemarresve te tjere duke u perpjekur gjithmone per te provokuar anen me te keqe te karakterit te tyre.

Big Brother 5- Arbri

arber big brother 5Dhe pse ishte nje edicion qe u diskutua shume per fituesin pasi te dy konkurrentet final Arbri dhe Liam kane luftuar ashper me njeri tjetrin per cmimin final te 100 milion lekeve. Fitues doli Arbri nga Kosova nje  nga te vemtit fitues qe jane futur ne mes te lojes ne Big Brother dhe kane fituar cmimin e madh.
Loja e tij gazmore dhe humori I tij e beri shume shpejt qe te dali ne pah karakteri I tij lozonjar. Ishte I pari fitues nga Kosova ne BB Albania

Big Brother 6- Anaidi

anaidi big brother 6Nje edicion I cili nxorri nje fitues te padiskutueshem si Anaidi. Loja e tij u bazua ne nje inteligjence te mprehte qe u dallua qarte ne marredheniet e tij me gjithe lojtaret e tjere te Big Brother. Anaidi ishte fantastik ne zbulimin e gjithe sekreteve te konkurrenteve te tjere qe ishte nje nga qellimet kryesore te edicionit numer 6. Ana e tij e ndjeshme ku ishte prej vitesh mik me nje djale me aftesi te kufizuara e ben tipin e tij te jete i pelqyeshem nga te gjithe ne nivel shume te larte.

Big Brother 7- Nevila

nevila big brother 7Nje tjeter Big Brother plot diskutime mbi fituesin ku fitoi vajza gjirokastrite e cila ishte e rritur pa prinder. Nevila nje vajze e vuajtur nga periferite tregoi nje karakter shume te qete miqesor me te gjithe dhe komplet pasiv. Shume duket se ju pelqeu shume te tjere e kane urryer si personazh por gjithesesi ajo arriti te fitonte cmimin e madh prej 100 milion lekesh. Mbase me shume se aftesite e saj votimet e njerezve plot meshire i dhane asaj cmimin e madh.

Keta jane 7 fituesit e meparshem te Big Brother Albania.

Ju cili mendoni se eshte me i miri dhe ai qe e ka merituar me shume fitoren e madhe ?

Na komentoni me poshte emrin qe mendoni se eshte me i miri i te gjitha edicioneve.

thashetheme.com


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!