Home » Thashetheme » Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO)

Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO)

by Thashetheme VIP

Një peshkaqen mbi 500 kg ka rënë gjatë natës në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshkaqeni është kapur nga peshkatarët e Vlorës në ujërat neutrale rreth 10 milje larg Sazanit, në një thellësi rreth 500 m.

Ndërkohë, anija e peshkimit ende nuk ka ardhur në mol. Peshkatarët shprehen se është një specie e rrallë dhe me gjatësi rreth 6 m dhe me peshë deri në 500-600 kg.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!