Home » Thashetheme » “Jeni sipër shtresës së reve”/ Zbardhet telefonata e pilotit pak para rrëzimit të helikopterit

“Jeni sipër shtresës së reve”/ Zbardhet telefonata e pilotit pak para rrëzimit të helikopterit

by Thashetheme VIP

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant humbi jetën tragjikisht në një aksident ajror ditën e djeshme. Bashkë me 41-vjeçarin vdiq edhe vajza e tij dhe 7 persona të tjerë.


Mediat kanë arritur të zbardhin edhe telefonatën e fundit, mes pilotit të helikopterit dhe kontrollorëve të trafikut ajror, pak para se helikopteri të rrëzohej.

Piloti ka kontaktuar me kontrollorët e trafikut ajror për kushtet e motit, ndërsa këta të fundit i kanë thënë se nuk mund të gjurmonin helikopterin për shkak të terrenit kodrinor.

Piloti u tha kontrollorëve se kishte filluar të ngjitej sipër shtresës së reve dhe vazhdoi në 2400 metra para se helikopteri të rrëzohej.

Helikopteri u rrëzua në një kodër dhe shpërtheu në flakë, ndërsa akoma kishte një sasi të madhe karburanti, sepse kishte fluturuar vetëm 40 minuta.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!