Home » Sport » Ja postimi i fundit që Kobe Bryant bëri pak orë para vdekjes (FOTO)

Ja postimi i fundit që Kobe Bryant bëri pak orë para vdekjes (FOTO)

by Thashetheme VIP

Kobe Bryant ishte një prej yjeve të NBA. Deri javën e kaluar, ai renditej i treti në këtë listë me 33.644 pikë të shënuara në karrierën brilante.

LeBron James shënoi 27 pikë në ndeshjen kundër “Brooklyn Nets” të enjten duke e ngushtuar diferencën me Kobe në 17 pikë.

Kjo nënkuptonte se ai duhej të shënonte 18 pikë në duelin e së shtunës për të thyer rekordin e Bryant në listën e pikëshënuesve më të mirë të të gjitha kohërave në NBA.

Dhe pikërisht këtë e bëri. James shënoi 29 pikë duke u ngritur në vendin e tretë me 33.655 pikë, ndërsa para tij ndodhen vetëm Kareem Abdul-Jabbar dhe Karl Malone.

Bryant u shpreh i kënaqur me këtë arritje të LeBron, i cili luan për ish-ekipin e tij, Los Angeles Lakers. Nryant shkroi në Twitter, ku uroi mikun e tij për këtë arritje. Fatkeqësisht, ky ishte postimi i fundit që ai e bëri.

“Vazhdon ta dërgojë lojën përpara, Lebron James. Shumë respekt vëllai im, #33644 (duke iu referuar numrit të tij të pikëve)”, kishte shkruar Bryant ditën që vdiq.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!