Home » Aktualitet » Horoskopi, notat e yjeve për durimin e 12 shenjave

Horoskopi, notat e yjeve për durimin e 12 shenjave

by Thashetheme VIP

A jeni tip i padurueshëm si Akrepi apo keni qetësinë e Demit?

Një nga aspektet më interesante të astrologjisë është se na lejon të studiojmë jo vetëm karakterin dhe personalitetin tonë, por edhe atë të njerëzve që kemi pranë. A e keni pyetur veten ndonjëherë se sa të duruar jeni dhe çfarë note i vini vetes? Horoskopi dhe yjet na ndihmojnë të kuptojmë shumë aspekte interesante, të cilat na lejojnë të kemi një marrëdhënie harmonike me njerëzit që na rrethojnë.

DASHI – Ju absolutisht nuk e dini se çfarë është durimi dhe, kur doni diçka, nuk jeni të gatshëm të prisni edhe një minutë dhe menjëherë viheni në veprim për ta pasur atë sa më shpejt që të jetë e mundur. Sidoqoftë, ky padurim ju çon të veproni me forcë edhe në situata ku do të ishte e nevojshme të mendoni me kujdes dhe të vlerësoni pasojat e veprimeve tuaja. Kjo është veçanërisht e dukshme në fushën sentimentale. Vlerësimi i durimit: 0

DEMI – Nëse do të mund të zgjedhësh një mbretëreshë durimi, me siguri nga 12 shenjat do të ishit ju. Për të arritur qëllimet tuaja, ju jeni të gatshëm të prisni për ditë, muaj apo vite, pa hequr dorë dhe pa humbur dëshirë. Qetësia juaj e tepruar gjatë pritjes mund të fyejë disa njerëz që ju akuzojnë për ngadalshmëri dhe nuk e kuptojnë, pasi ju i arrini objektivat tuaja shumë më lehtë se të tjerët. Ju jeni një shembull i mirë për shumë njerëz. Vlerësimi i durimit: 10

BINJAKËT – Ju jeni një person i papërcaktuar: nganjëherë mund të jeni të duruar edhe për periudha të gjata, herë të tjera humbisni durimin në një milisekondë. Gjithçka varet nga diçka ose dikush që di të kapë vëmendjen tuaj. Nëse bëhet fjalë për interesa sipërfaqësore, lëvizni në heshtje nga njëri te tjetri pa treguar një minimum durimi. Nëse është një çështje interesi për të cilën jeni të pasionuar, i befasoni të gjithë me durim fantastik. Edhe në dashuri ndodh kështu. Vlerësimi i durimit: 5

GAFORRJA – Njerëzit me të vërtetë të durueshëm nuk ankohen vazhdimisht, kështu që mund të themi se ju jeni një i durueshëm i shtirur. Kur diçka nuk shkon siç e doni ju, bërtitni, dëshpëroheni, përpiqesh të bësh përgjegjës ata që kanë dështuar për të arritur atë që dëshironit. Njerëzit me të cilët tregoheni me të vërtetë të durueshëm, ndryshe nga shenjat e tjera, janë anëtarët e familjes suaj. Për hir të tyre, ju jeni të gatshëm të sakrifikoni nga koha juaj. Vlerësimi i durimit: 5

LUANI – Të kërkosh një shenjë zjarri që të jetë e durueshme, mund të duket si një ndërmarrje e paarritshme. Ju jeni shpirtmirë, bujar, besnik, por durimi është diçka që e bëni me përpjekje të mëdha. Nëse ju pëlqen diçka ose keni një qëllim të qartë, nuk e kuptoni pse duhet të prisni një kohë të gjatë për realizimin e saj. Vlerësimi i durimit: 4

VIRGJËRESHA – Fakti që ju jeni një person tepër i përpiktë, i saktë, i rregullt dhe i organizuar mund t’ju bëjë të besoni se keni durim të pafund. Në të vërtetë ju mund të mbani kontroll edhe në situatat që vënë aq shumë njerëz nën stres, por në një rast shumë të rrallë (kryesisht punë), kur dikush ju detyron të lini postimet që keni vendosur, ju humbet durimi. Një Virgjëreshë që humb durimin jep një imazh të mirë. Vlerësimi i durimit: 9

PESHORJA – Nga të gjitha simbolet ajrore, ju sigurisht i përkisni më të duruarve dhe, mbi të gjitha, më të qeta dhe paqësore. Dhuratat e lindura të diplomacisë të shtyjnë që të jeni të kujdesshëm dhe të matur në veprimet tuaja. Ju jeni të vetëdijshëm se koha është një dhuratë e çmuar dhe se është e nevojshme që ajo të marrë rrugën e saj për të arritur atë nivel të lartë të harmonisë që ju bën të ndiheni në balancë të plotë me universin. Ju jeni jashtëzakonisht të durueshëm madje edhe në jetën në çift. Vlerësimi i durimit: 8

AKREPI – Në fjalorin e përdredhur të mendjes suaj dhe emocioneve tuaja nuk ekziston fjala “durim”: është antiteza juaj. Ju jeni një person i shqetësuar dhe filloni të bëheni të padurueshëm edhe para se të keni të qartë në mendjen tuaj se çfarë doni të arrini. Ju nuk mund ta pranoni që ka njerëz që nuk e kuptojnë arsyetimin tuaj ose gjendjen tuaj shpirtërore. Në vend të kësaj, njerëzit që tregojnë dashamirësi për ju çdo ditë janë pafundësisht të durueshëm. Vlerësimi i durimit: 0

SHIGJETARI – Ndër shenjat e zjarrit mund të dukeni më e duruara, por ju jeni thjesht më e pakujdesshme dhe e bëni veten të kaloni në situata që i bëjnë shokët e klasës tuaj të egër. Kjo nuk do të thotë që jeni të duruar: ata që jetojnë me ju dinë diçka dhe janë të detyruar të diskutojnë çdo teori me të cilën nuk jeni dakord. Për ju jeta është lëvizje dhe nëse dikush ju detyron të ndaloni, ju shfaqni natyrën tuaj të zjarrtë. Optimizmi juaj ju bën të arrini mjaftueshmërinë. Vlerësimi i durimit: 6

BRICJAPI – Saturni, planeti yt në pushtet, ju bën të keni një marrëdhënie të shkëlqyer me kohën. Sigurisht që nuk është shprehi e juaj për të përshpejtuar situatat që janë ende në një fazë embrionale ose për të nxitur njerëzit me të cilët ndërveproni. Planifikimi juaj i kujdesshëm, megjithatë, rrezikon t’ju bëjë më pak fleksibël përballë ndonjë ngjarjeje të paparashikueshme që mund të rrezikojë murin e durimit që ju rrethon. Por, më tepër sesa padurimi, mund të flasim për kokëfortësi ose kundërshtim për ndryshim. Vlerësimi i durimit: 8

UJORI – Për ju, durimi, si dhe toleranca, janë qëllime të vështira për t’u arritur, por çdo herë ju pëlqeni të eksperimentoni me teknika ose strategji të meditimit që mund t’ju ndihmojnë të zhvilloni këto aftësi që ju mungojnë. Ju jeni shumë i shpejtë (me mendjen edhe më shumë se me trupin) për të duruar ngadalësinë e njerëzve që merreni çdo ditë. Kur ju kërkohet të prisni, largoheni dhe zhdukeni. Ju keni besimin e çuditshëm se koha nuk siguron durim. Vlerësimi i durimit: 3

PESHQIT – Për t’iu përshtatur ngjarjeve që ju ndodhin dhe nevojave të njerëzve që janë afër jush, është e nevojshme një dozë e mirë durimi: nuk e tregoni, por mund të konkludohet nga ëmbëlsia që ju rezervoni edhe për ata që ju bëjnë të vuani ose sillen keq ndaj jush. Nëse e pyesni veten qartë, në mënyrë eksplicite duke i kërkuar vetes që të kalojë koha, pranoni kërkesën pa hezitim. Fakti që ndërkohë ju humbni veten në mijëra aktivitete apo marrëdhënie të tjera është një çështje tjetër. Vlerësimi i durimit: 7

Gazeta Shqip


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!