Home » Kulture » Harron në tren violinën me vlerë 250 mijë paund, bën thirrje që t’ia kthejnë

Harron në tren violinën me vlerë 250 mijë paund, bën thirrje që t’ia kthejnë

by Thashetheme VIP

Një violinist po lutet i dëshpëruar për ndihmë nga publiku pasi harroi një violinë 310-vjeçare me vlerë 250,000 paundë në tren.

Stephen Morrisit I ka dalë fare nga mendja të merrte violinën e tij të punuar me dorë David Tecchler.

I krijuar në 1709, instrumenti ishte një nga të paktët e prodhuar nga Tecchler, një mjeshtër i konsideruar si prodhuesi kryesor i violinave dhe violonçelëve për atë kohë.

Morris e përshkroi violinën si “pjesë të historisë” dhe po i bën thirrje kujtdo që e ka gjetur, ta kthejë atë.

“Humbja e saj është e tmerrshme për mua, është sikur të më presin njërin krah, unë me atë nxjerr bukën”, është shprehur ai.

Tecchler shtoi se ishte vetëm “kujdestari” i violinës së rrallë, të cilën më vonë do të donte që t`ia kalonte një violonisti tjetër.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!