Home » Kuriozitete » FOTOT e rralla/ Nga jeta e natës, festat dhe shpërthimi i të rinjve, si dukej Shqipëria në vitin ‘90

FOTOT e rralla/ Nga jeta e natës, festat dhe shpërthimi i të rinjve, si dukej Shqipëria në vitin ‘90

by Thashetheme VIP

Fotot e mëposhtme janë kapur nga aparati i fotografit Gani Xhengo, i cili u bë i njohur me pamjet që “fiksoi” gjatë eksodit të vitit 1990.

Ato janë pjesë e albumit të tij “Rilindje, Shqipëria në vitet ‘90”. Në atë kohë Shqipëri, kishte nisur të çlirohej nga regjimi dhe vendi dukej se po merrte frymë.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!