Home » Politike » Fotolajm/ Rama dhe Trump, kokëulur pas Erdogan

Fotolajm/ Rama dhe Trump, kokëulur pas Erdogan

by Thashetheme VIP

Liderët e vendeve anëtare të NATO-s u takuan në Londër në një samit të posaçëm për 70-vjetorin e themelimit të aleancës.

Takimi, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, filloi dhe mbaroi me tensione, pavarësisht se u quajt nga udhëheqësit e NATO-s një sukses.

Presidenti amerikan Donald Trump,  kur arriti e cilësoi si “të pasjellshëm” presidentin francez dhe u largua duke e quajtur kryeministrin kanadez “njeri me dy fytyra”, pasi ky u filmua duke e ironizuar presidentin amerikan.

Fotografët kanë kapur disa momente pikante, ku në njërin prej tyre shihen Rama dhe Trump, që ecin kokëulur pas Erdoganit.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!