Home » Aktualitet » FOTO/ “Kur viçi të ha ty dhe jo ti viçin”, reagimi epik i avokatit për çmimet stratosferike të bregdetit: I nxjerrin fitimet në kurriz të ‘viktimave’…

FOTO/ “Kur viçi të ha ty dhe jo ti viçin”, reagimi epik i avokatit për çmimet stratosferike të bregdetit: I nxjerrin fitimet në kurriz të ‘viktimave’…

by Thashetheme VIP

Pavarësisht shijes çmimet e ushqimeve tepër të larta në bregdet, sidomos gjatë sezonit turistik, janë kthyer në një fakt tashmë. Për këtë situatë, e cila pengon familjet me të ardhura mesatare të pushojnë lirisht pa u shqetësuar për “xhepin” e tyre, ka reaguar edhe avokati i njohur Altin Goxhaj.

“Kur viçi të ha ty dhe jo t’i viçin”, thotë Goxhaj në një postim në rrjetet sociale, duke shprehur indinjatën e tij rreth kësaj problematike, ndërsa i cilëson si “viktima” ata të cilët shkelin në resorante të tilla.

“KUR TË HA VIÇI TY DHE JO TI VIÇIN
25 mijë lekë një racion në pjatë me një fileto viçi në Sarandë!
Duket ata te restoranti po nxjerrin fitimin e munguar në kurriz të viktimave që u shkelin në lokalet bosh.
Ndaj habitemi ne se si turistët e huaj ndalojnë veç në ato restorante që kanë të publikuar jashtë Listën e Çmimeve. E dinë mirë se ç’duhet bërë që t’a hanë ata viçin dhe jo viçi ata.”,
 thotë Goxhaj në postim duke e shoqëruar atë me një foto fature për të treguar çmimet stratosferike të bregdetit të Sarandës.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!