Home » Sport » “Do t’jua dëshmoj se e keni gabim”, mbreti i atletikës Bolt kompleton stërvitjen e parë me klubin e tij

“Do t’jua dëshmoj se e keni gabim”, mbreti i atletikës Bolt kompleton stërvitjen e parë me klubin e tij

by Thashetheme VIP

Mbreti i vrapit të shpejtë dhe tetë herë kampioni Olimpik, Usain Bolt, ka thënë se do t’ua dëshmojë se e kanë gabim atyre që dyshojnë në aftësitë e tij për t’u bërë futbollist profesionist, teksa të martën në mëngjes e kompletoi seancën e parë stërvitore me klubin australian Central Coast Mariners, në përpjekje për ta fituar kontratën me klubin.

Bolt e dominoi shtegun e atletikës dhe tani po tenton ta përmbushë ëndrrën për t’u bërë futbollist profesionist pasi i është bashkuar klubit nga A-League në Australi, Central Coast Mariners, për një periudhë të pacaktuar testuese, transmeton Gazeta Express.

Publiku australian pati rastin ta shohë një pjesë të stërvitjes së Boltit në Gosford, ku 32-vjeçari – i cili në të kaluarën është stërvitur edhe më gjigantët Borussia Dortmund, Mamelodi Sundoëns dhe Stromsgodset pasi u pensionua nga atletika më 2017 – mori pjesë në një seancë të shkurtër.

Pas stërvitjes, ai foli për media, ku zbuloi se i kishte hedhur poshtë ofertat nga Spanja dhe Franca për shkak të pengesave me gjuhë.

“Është sikur shteg dhe fushë, dita e parë e stërvitjes është gjithmonë më e vështira… por m’u duk mirë”, tha Bolt.

“Nuk i vë vetes objektiva, thjesht do të punoj. Nuk di çfarë të pres, prandaj jam këtu për ta shtyrë veten dhe të mësoj sa më shumë”.

“Nuk dua të trajtohem si njeriu i parë i botës, dua të trajtohem si futbollist sepse i tillë dua të bëhem. Njerëzit do të thonë shumë gjëra, por do t’ua dëshmoj se e kanë gabim”, theksoi ai.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!