Home » Sport » “De Ligt është dashur të shkojë në Bayern ose Barcelonë”

“De Ligt është dashur të shkojë në Bayern ose Barcelonë”

by Thashetheme VIP

Van der Vaart vazhdon të insistojë se De Ligt është dashur të shkojë në Bayern ose Barcelonë, e jo në Juventus.

Matthijs de Ligt shkëlqeu sezonin e kaluar me Ajaxin.

Vetëm 20-vjeçar, ai ishte kapiten i Ajax në Champions League, para se të transferohet te Juventusi për 75 milionë euro plus bonuse.

Të shumtë janë ata që kanë vënë në pikëpyetje ndikimin e De Ligt dhe Van der Vaart sërish ka insistuar se holandezi mund të mos ketë marrë vendimin e duhur.

“Do të kisha preferuar ta shikoj atë te Bayern Munich ose te Barcelona”, shtoi Van der Vaart.

“Ai ka vështirësi në këtë kohë dhe nuk është e lehtë të garosh me Giorgio Chiellini, madje edhe nëse është i lënduar, dhe Leonardo Bonucci. Por ai është shumë i talentuar”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!