Home » Sport » Dalic është i qartë: “Penalltia ndryshoi gjithçka”

Dalic është i qartë: “Penalltia ndryshoi gjithçka”

by Thashetheme VIP

Keqardhje kroate në fund të finales së humbur 4-2 ndaj Francës në Rusi 2018. “Komplimenta francezëve për trofeun e fituar – është shprehur emocionalisht tekniku Zlatko Dalic -. Ne jemi të trishtuar dhe krenar njëkohësisht, por mendoj se kemi luajtur një ndeshje të mirë. Pas penalltisë gjithcka ishte më e vështirë”.

Përtej hidhërimit të finales, Kroacisë i mbetet ndjesia se ka bërë dicka shumë të rëndësishme në Rusi. “Duhet të jemi të lumtur me atë cfarë bëmë në Botëror – shtoi tekniku -. Arritëm suksesin më të madh në historinë e futbollit kroat. Mbetet keqardhja që nuk e fituam por ky është futbolli”.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!