Home » Sport » Çështja “Modric”, Real Madrid denoncon Interin te FIFA

Çështja “Modric”, Real Madrid denoncon Interin te FIFA

by Thashetheme VIP

Real Madrid ka vendosur të veprojë në mënyrë ligjore ndaj Interit, që prej kohësh po interesohet për të marrë mesfushorin kroat Luka Modric. Presidenti i skuadrës “merengues”, Florentino Perez, i lodhur nga zërat dhe kontaktet e shpeshta që zikaltërit kanë me lojtarin e agjentin e tij, ka vendosur të denoncojë në FIFA ekipin e Interit. Arsyeja: Sjellje e paligjshme e skuadrës italiane.

Një lajm që konfirmon dëshirën e madhe që Interi ka për të marrë lojtarin kroat, nënkampionebote, por nga ana tjetër edhe synimin e Real për ta mbajtur lojtarin edhe sezonin e ardhshëm. Modric ka një klauzolë që shkon në 700 milionë euro dhe një kontratë me Real që skadon në vitin 2022. Për skuadrën e Real, drejtuesit e Interit kanë kontaktuar në mënyrë të paligjshme lojtarin 6 muaj para skadimit të kontratës aktuale që lojtari ka me klubin aktual.

Kjo është e palejuar nga FIFA për sa i përket rregullave të merkatos. Ndërkohë që, pritet reagimi nga skuadra e Interit, për t’u mbrojtur nga akuzat e ekipit spanjoll.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!