Home » Sport » Bale për atë që ndodhi gjatë verës në Madrid: “Nëse do përgjigje, pyete klubin”

Bale për atë që ndodhi gjatë verës në Madrid: “Nëse do përgjigje, pyete klubin”

by Thashetheme VIP

Gareth Bale, futbollisti i Real Madrid, është shfaqur para gazetarëve në konferencë për media para ndeshjes kundër Azerbajxhanit, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020.

Uellsiani nuk kishte se si t’i ikte pyetjeve për atë që ndodhi gjatë verës.

Ai ishte me një këmbë jashtë, këtë e kishte konfirmuar edhe Zindine Zidane, por në fund, befasisht, edhe pse nuk pëlqehet nga trajneri francez – Gareth Bale qëndroi dhe tani është titullar i padiskutueshëm në formacionin e Zizu, që e ka nisur keq sezonin (një fitore e dy barazime).

Gjërat që ndodhën gjatë verës, vazhdojnë të jenë private, por nëse doni përgjigje, atëherë duhet të pyesni klubin”, i është drejtuari Bale gazetarit në konferencë për media kur u pyet se çfarë ndodhi që në fund qëndroi, e nuk u largua pas gjashtë viteve nga “Santiago Bernabeu”.

Kurse, sa i përket kritikave që uellsiani merr pothuajse gjithmonë në Madrid, ai tha “ata nuk e dinë se për çfarë po flasin”.

Uellsi e zhvillon të premten me Azerbajxhanin sfidën e vlefshme për kualifikimet Euro 2020.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!