Home » Sport » Atalanta: Zbulohet rasi i parë me kronavirus

Atalanta: Zbulohet rasi i parë me kronavirus

by Thashetheme VIP

Një një kohë kur takimi i 19 shkurtit midis Atalantës dhe Valencias po përflitet si shkaktar i përhapjes së koronavirusit në Lombardi (Ndeshje e luajtur në Milano).

Klubi bergamask me anë të një postimi në faqen zyrtare ka zbuluar dhe rastin e parë më Covid-19 në skuadër.

LEXO EDHE:
Bëhet fjalë për portierin, Marco Sportiello. 27 vjeçari është në gjendje të mirë dhe është vetë-izoluar në shtëpi ashtu si pjesa tjetër e ekipit.

Klubi i Atalantës njofton se karantina për të dhe pjesën tjetër të skuadrën do të përfundojë më datë 27 mars.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!