Home » Sport » Akuzoi “Copa America” për korrupsion, Messi e pëson rëndë

Akuzoi “Copa America” për korrupsion, Messi e pëson rëndë

by Thashetheme VIP

Pezullim me tri ndeshje të Argjentinës dhe gjobë 50.000 dollarë nga CONMEBOL”,”

Lionel Messi është pezulluar për tri ndeshjet e ardhshme të Argjentinës dhe është gjobitur me 50.000 dollarë nga CONMEBOL për komentet e tij të diskutueshme, të bëra gjatë “Copa America”. Superylli i Barcelonës akuzoi organin drejtues të futbollit të Amerikës së Jugut për korrupsion, pas kartonit të kuq që mori në fitoren 2-1 ndaj Kilit, e vlefshme për vendin e tretë. Messi do të humbasë ndeshjet miqësore kundër Kilit (5 shtator), Meksikës (10 shtator) dhe Gjermanisë (10 tetor).\u003C\u002Fp\u003E\u003Cp\u003EDukej se pezullimi me një ndeshje, nga kartoni i kuq, do të ishte gjithçka për Messin, megjithëse CONMEBOL lëshoi një deklaratë, ku i përshkruante komentet e tij si \”të papranueshme\” dhe që përfaqësonin \”mungesë respekti\”. Me mungesën e yllit 32-vjeçar, miqësoret e ardhshme të Argjentinës do t’i japin mundësinë trajnerit Lionel Scaloni të eksperimentojë me taktikat e tij, pa u shqetësuar për të marrë më të mirën nga Messi.

Tani për tani, pesë herë fituesi i “Topit të Artë” do të përqendrohet në sezonin e ri me Barcelonën dhe ndërtimin e një raporti me partnerin e ri të sulmit, Antoine Griezmann. Barça po kërkon të mbrojë kurorën në La Liga dhe shpreson t’i largojë disa fantazma në Europë, pas dy kapitullimeve në dy sezonet e fundit në Ligën e Kampionëve. Katalanasit kanë për të kaluar miqësoret me Arsenalin dhe Napolin, së pari, para se të fillojnë sezonin e ri të La Liga-s me një udhëtim në fushën e Athletic, më 16 gusht


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!