Home » Thashetheme » Aktorja akuzon regjisorin e famshëm për përdhunim, por nuk foli më parë se kishte frikë mos e vriste

Aktorja akuzon regjisorin e famshëm për përdhunim, por nuk foli më parë se kishte frikë mos e vriste

by Thashetheme VIP

Aktorja franceze Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit Roman Polanski se e ka përdhunuar kur ishte vetëm 18 vjeç, në një kabinë skish.

Monnier hoqi dorë nga e drejta e saj për anonimitet, në mënyrë që të përshkruante përvojën e tmerrshme që ka përjetuar, duke e nisur rrëfimin e saj me të njëjtën shprehje si titulli I filmit të ri i Polanskit, sot 86 vjeç, “Unë akuzoj”.

Monnier tregoi se kishte frikë mos vritej nga regjisori i pushtetshëm pas përdhunimit “ekstremisht të dhunshëm”. Polanski është ende në kërkim në Amerikë pasi u shpall fajtor për përdhunimin e një nxënëseje 13-vjeçare në 1977 dhe më pas u largua nga vendi. “Unë  e njihja fare pak Polanskin”, ka rrëfyer Monnier.

“Ai më goditi, më rrahu derisa u dorëzova dhe pastaj më nënshtroi ndaj lloj-lloj poshtërsish. Unë sapo kisha mbushur 18 vjeç”. Aktorja, që tani jeton në Nju Jork, vendosi të flasë pas 44 vjetësh për shkak të hipokrizisë së Polanskit.


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!