Home » Politike » “21 janar i dytë”, Paloka: Nuk e nxisim, pushtetin e marrim me votë

“21 janar i dytë”, Paloka: Nuk e nxisim, pushtetin e marrim me votë

by Thashetheme VIP

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 13:00 në A2CNN ku foli për aksionin e nisur tashmë nga opozita. Kryetari i PD, Basha ka nisur turin e takimeve në rrethe që i paraprin protestës së 16 shkurtit.

Paloka u shpreh se tashmë shqiptarët duhet të marrin në duar fatin e tyre. Ai theksoi se protesta është kërkuar nga qytetarët për rrëzimin e qeverisë.

“Njerëzve u ka ardhur në majë të hundës. Pakënaqësia ndaj kryeministrit është kthyer gati në urrejtje dhe këtë e shprehin kudo ku hasen me problemet dhe hallet. Ne e kemi prekur këtë realitet. Ka qenë këmbëngulja e qytetarëve për t’u ngritur në një protestë për të rrëzuar këtë qeveri. Sot, kërkesa e qytetarëve është për të dalë në një protestë për ta rrëzuar këtë qeveri. Problemet e tyre zgjidhen me largimin e kësaj qeverie”, tha Paloka.

Më tej, nënkryetari i PD foli edhe për hapat e protestës dhe synimeve të saj. “Protestohet për hallet e qytetarëve. Hapat e mëtejshëm janë largimi i kësaj qeverie dhe më pas krijimin e kushteve për krijimin e zgjedhjeve të lira. Sot zgjedhjet i përcaktojnë banditët. Ne i japim edhe alternativën qytetarëve dhe shpalosja e programit ekonomik është një ndër hapat e opozitës.

Kjo protestë nuk ka të bëjë fare me 21 janarin, ku Rama synoi të merrte pushtetin me dhunë. Nëse nuk proteston për të drejtat e tua, e meriton qeverinë që të të shkelë. Ne nuk i çojmë njerëzit të lënë kokat në kryeministri për të marrë karrigen Lulzim Basha, të cilën do ta bëjë me votë. Në këtë protestë nuk do të ketë dhunë”, u shpreh ndër të tjera Paloka.

 


Ju luten na ndiqni ne rrjetin tone ne facebook.
Klikoni me poshte per te na ndjekur : https://www.facebook.com/thashethemevip/

Artikuj të ngjashëm:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!